FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Gold Medal nacho chip warmer parts & accessories.
- Authorized Gold Medal dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Gold Medal 2771-00-000 nacho chip warmer parts & accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Optional Nachos Now™ Base for Nachos Now™ Dispenser Unit, Gold Medal 2771-00-000
| Manufacturer | Gold Medal Products |
|---|---|
| Model Number | 2771-00-000 |
| Manufacturer Part # | 2771-00-000 |
| Height | 30.77" |
| Width | 24.4" |
| Depth | 36.99" |
| cETLus | Yes |
| ETL-Sanitation | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Gold Medal Products, 2771-00-000, Nachos Now™ Base, for Nachos Now™ dispenser unit (2781-00-000), storage cabinet, removable 13.6 qt. wastebasket for dispense debris, stainless steel construction, casters, includes cord with NEMA 5-15P &, (1) 5-15R receptacle only (to accept a Nachos Now™ unit), cETLus, ETL-Sanitation
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
