RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china platters.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 903035008 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 903035008 Syracuse China Platter 11-5/8" X 9-1/4" Oval - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 903035008 |
| Manufacturer Part # | 903035008 |
| Construction | Porcelain |
| Short Side | 9" |
| Rim Style | Rimmed |
| Shape | Oval / Oblong |
| Long Side / Diameter | 11" |
| Weight | 26.65 lbs |
| UPC | 10754313049634 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 903035008, Syracuse China - Platter, 11-5/8" x 9-1/4", oval, fully vitrified, glazed foot, Cantina® carved pattern & shape, porcelain, sage (12 each per case) (Packed By: Cs)