RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china platters.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 903033615 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 903033615 Syracuse China Platter 9-5/8" X 7-5/8" Oval - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 903033615 |
| Manufacturer Part # | 903033615 |
| Construction | Porcelain |
| Long Side / Diameter | 9" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Rim Style | Rimmed |
| Short Side | 7" |
| Weight | 16.53 lbs |
| UPC | 10754313134866 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 903033615, Syracuse China - Platter, 9-5/8" x 7-5/8", oval, fully vitrified, glazed foot, Cantina® carved pattern & shape, porcelain, saffron (12 each per case) (Packed By: Cs)