RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china plates.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 840-901-818 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 840-901-818 Plate 8-1/8" Dia. X 1-1/4"H Round - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 840-901-818 |
| Manufacturer Part # | 840-901-818 |
| Shape | Round |
| Size | 8.125" = 8-1/8" |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Material | Porcelain |
| Height | 1.25" |
| Width | 8.13" |
| Weight | 26 lbs |
| UPC | 10663114374251 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 840-901-818, Plate, 8-1/8" dia. x 1-1/4"H, round, rolled edge, bright white, porcelain, Porcelana™ (24 each per case) (Packed By: Cs)