RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china coffee pot and teapots.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 840-901-152 china coffee pot and teapots
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 840-901-152 Teapot 15-1/4 Oz. 2-7/8" Dia. X 3-1/4"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 840-901-152 |
| Manufacturer Part # | 840-901-152 |
| Material | Porcelain |
| Lid | Without Lid |
| Height | 3.25" |
| Width | 2.88" |
| Weight | 13 lbs |
| UPC | 10663114375173 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 840-901-152, Teapot, 15-1/4 oz., 2-7/8" dia. x 3-1/4"H, round, bright white, porcelain, Porcelana™ (12 each per case) (Packed By: Cs)