RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china bowls 17-32 oz.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 840-355-011 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 840-355-011 Noodle Soup Bowl 19 Oz. 5-1/4" Dia. X 3-1/8"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 840-355-011 |
| Manufacturer Part # | 840-355-011 |
| Geometric Shape | Round |
| Type | Noodle |
| Size | 5" |
| Material | Porcelain |
| Height | 3.13" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 5.25" |
| Weight | 35.7 lbs |
| UPC | 10663114349464 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 840-355-011, Noodle Soup Bowl, 19 oz., 5-1/4" dia. x 3-1/8"H, round, porcelain, Porcelana™ (36 each per case) (Packed By: Cs)