RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china bowls 9-16 oz.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 840-340-008 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 840-340-008 Rim Soup Bowl 11 Oz. 9" Dia. X 1-3/4"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 840-340-008 |
| Manufacturer Part # | 840-340-008 |
| Material | Porcelain |
| Type | Soup |
| Size | 9" |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 1.75" |
| Width | 9" |
| Depth | 9" |
| Weight | 55 lbs |
| UPC | 10663114273820 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 840-340-008, Rim Soup Bowl, 11 oz., 9" dia. x 1-3/4"H, round, rolled edge, bright white, porcelain, Porcelana™ (36 each per case) (Packed By: Cs)