RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware dinner knives.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 835 2701S dinner knives
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 835 2701S Dinner Knife 9" Stand-up
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 835 2701S |
| Manufacturer Part # | 835 2701S |
| Handle Material | Hollow |
| Material | 18/8 Stainless Steel |
| Length | 8" - 9" |
| Width | 9" |
| Weight | 3 lbs |
| UPC | 10663114371762 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 835 2701S, Dinner Knife, 9", stand-up, ergonomic handle, 18/8 stainless steel, polished finish, Ada (12 each per case)