RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china platters.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-511 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-511 Platter 15-1/4"L X 10-7/8"W X 1-1/3"H Oval - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-511 |
| Manufacturer Part # | 740-901-511 |
| Construction | Porcelain |
| Short Side | 10 |
| Long Side / Diameter | 15" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Height | 1.33" |
| Width | 15.25" |
| Depth | 10.88" |
| Weight | 26 lbs |
| UPC | 10663114375043 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-511, Platter, 15-1/4"L x 10-7/8"W x 1-1/3"H, oval, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (6 each per case) (Packed By: Cs)