RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china bowls 9-16 oz.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-255 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-255 Soup Bowl 15 Oz. 8" Dia. X 1-2/3"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-255 |
| Manufacturer Part # | 740-901-255 |
| Size | 8" |
| Material | Porcelain |
| Type | Soup |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 1.66" |
| Width | 8" |
| Weight | 38 lbs |
| UPC | 10663114375142 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-255, Soup Bowl, 15 oz., 8" dia. x 1-2/3"H, round, rolled edge, deep, cream white, porcelain, Porcelana™ (36 each per case) (Packed By: Cs)