RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china platters.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-128 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-128 Platter 12-1/4"L X 8-1/3"W X 1-1/4"H Oval - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-128 |
| Manufacturer Part # | 740-901-128 |
| Construction | Porcelain |
| Long Side / Diameter | 12" |
| Short Side | 8" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Height | 1.25" |
| Width | 12.25" |
| Depth | 8.33" |
| Weight | 29 lbs |
| UPC | 10663114374961 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-128, Platter, 12-1/4"L x 8-1/3"W x 1-1/4"H, oval, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (12 each per case) (Packed By: Cs)