RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china plates.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-120 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-120 Plate 12-1/3" Dia. X 1-1/3"H Round - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-120 |
| Manufacturer Part # | 740-901-120 |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Material | Porcelain |
| Shape | Round |
| Size | 12.333" = 12-1/3" |
| Height | 1.33" |
| Width | 12.33" |
| Weight | 36 lbs |
| UPC | 10663114374930 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-120, Plate, 12-1/3" dia. x 1-1/3"H, round, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (12 each per case) (Packed By: Cs)