RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china platters.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-115 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-115 Platter 11-1/2"L X 9-1/4"W X 1-1/8"H Oval - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-115 |
| Manufacturer Part # | 740-901-115 |
| Long Side / Diameter | 11" |
| Rim Style | Narrow Rim |
| Shape | Oval / Oblong |
| Short Side | 9" |
| Construction | Porcelain |
| Height | 1.13" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 9.25" |
| Weight | 29 lbs |
| UPC | 10663114374404 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-115, Platter, 11-1/2"L x 9-1/4"W x 1-1/8"H, oval, narrow rim, cream white, porcelain, Porcelana™ (12 each per case) (Packed By: Cs)