RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china platters.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-107 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-107 Platter 10-1/4"L X 7-1/8"W X 1"H Oval - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-107 |
| Manufacturer Part # | 740-901-107 |
| Construction | Porcelain |
| Short Side | 7" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Height | 1" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 7.13" |
| Weight | 19 lbs |
| UPC | 10663114375111 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-107, Platter, 10-1/4"L x 7-1/8"W x 1"H, oval, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (12 each per case) (Packed By: Cs)