RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china bowls 65-96 oz.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-068 china bowls 65-96 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-068 Pasta Bowl 68 Oz. 9-1/4" Dia. X 3-1/4"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-068 |
| Manufacturer Part # | 740-901-068 |
| Type | Pasta |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 9" |
| Material | Porcelain |
| Height | 3.25" |
| Width | 9.25" |
| Weight | 36 lbs |
| UPC | 10663114375067 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-068, Pasta Bowl, 68 oz., 9-1/4" dia. x 3-1/4"H, round, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (6 each per case) (Packed By: Cs)