RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china bowls 17-32 oz.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-024 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-024 Soup Bowl 24-1/4 Oz. 9" Dia. X 1-3/4"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-024 |
| Manufacturer Part # | 740-901-024 |
| Type | Soup |
| Size | 9" |
| Material | Porcelain |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 1.75" |
| Width | 9" |
| Weight | 35 lbs |
| UPC | 10663114374879 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-024, Soup Bowl, 24-1/4 oz., 9" dia. x 1-3/4"H, round, deep, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (24 each per case) (Packed By: Cs)