RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china bowls 17-32 oz.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-018 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-018 Nappie Bowl 18 Oz. 5-5/8" Dia. X 2-1/4"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-018 |
| Manufacturer Part # | 740-901-018 |
| Size | 5" |
| Material | Porcelain |
| Geometric Shape | Round |
| Type | Nappy |
| Height | 2.25" |
| Width | 5.63" |
| Weight | 13 lbs |
| UPC | 10663114375050 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-018, Nappie Bowl, 18 oz., 5-5/8" dia. x 2-1/4"H, round, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (36 each per case) (Packed By: Cs)