RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china bowls 9-16 oz.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 740-901-012 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 740-901-012 Nappie Bowl 12 Oz. 5-1/8" Dia. X 2"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 740-901-012 |
| Manufacturer Part # | 740-901-012 |
| Size | 5" |
| Material | Porcelain |
| Type | Nappy |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 2" |
| Width | 5.13" |
| Weight | 30 lbs |
| UPC | 10663114374411 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 740-901-012, Nappie Bowl, 12 oz., 5-1/8" dia. x 2"H, round, rolled edge, cream white, porcelain, Porcelana™ (36 each per case) (Packed By: Cs)