RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware insulated double-wall serving bowls.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 6707 insulated double-wall serving bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 6707 Bowl 52 Oz. 7-3/4" Dia. X 2-3/4"H
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 6707 |
| Manufacturer Part # | 6707 |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 7" |
| Height | 2.75" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 7.75" |
| UPC | 10663114354222 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 6707, Bowl, 52 oz., 7-3/4" dia. x 2-3/4"H, round with bowed out side walls, double wall insulated, rust and corrosion resistant, 304 stainless steel, satin interior with hand-hammered exterior finish, Sonoran (Packed By: 1 Each)