RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware steak knives.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 201 2801 steak knives
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 201 2801 Steak Knife 8-3/4" Stand-up
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 201 2801 |
| Manufacturer Part # | 201 2801 |
| Handle Material | Plastic / Poly - |
| Style | Forged |
| Blade Material | Stainless Steel (unspecified) |
| Overall Length | 8" - 9" |
| Width | 8.75" |
| Weight | 1.6 lbs |
| UPC | 10663114345039 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 201 2801, Steak Knife, 8-3/4", stand-up, forged, ABS plastic handle, black (12 each per case)