RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware steak knives.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 200 1762 steak knives
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 200 1762 Steak Knife 8-1/2" Hollow Ground Blade
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 200 1762 |
| Manufacturer Part # | 200 1762 |
| Style | Stamped |
| Overall Length | 8" - 9" |
| Handle Material | Wood |
| Width | 8.5" |
| Weight | 1.3 lbs |
| UPC | 10663114042525 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 200 1762, Steak Knife, 8-1/2", hollow ground blade, wooden handle (24 each per case)