RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware dinner knives.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 164 5501 dinner knives
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 164 5501 Dinner Knife 8-7/8" Serrated Blade
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 164 5501 |
| Manufacturer Part # | 164 5501 |
| Handle Material | Solid |
| Length | 8" - 9" |
| Material | 18/0 Stainless Steel |
| Width | 8.87" |
| Weight | 2.81 lbs |
| UPC | 10663114349976 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 164 5501, Dinner Knife, 8-7/8", serrated blade, solid handle, 18/0 stainless steel, extra heavy weight, McIntosh®, Brandware® Collection (12 each per case)