RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware china platters.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 1502-50308 china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 1502-50308 Platter 8-1/2" X 5-1/2" Oval - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 1502-50308 |
| Manufacturer Part # | 1502-50308 |
| Short Side | 5" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Long Side / Diameter | 8" |
| Construction | Porcelain |
| Width | 8.5" |
| Depth | 5.5" |
| UPC | 10663114355809 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 1502-50308, Platter, 8-1/2" x 5-1/2", oval, bright white, porcelain, Empire™, World® Collection (24 each per case) (Packed By: Cs)