RestaurantSupply.com is your trusted source for World Tableware 0 - 8 oz china bowls.
- Authorized World Tableware dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock World Tableware 1502-20155 0 - 8 oz china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
World Tableware 1502-20155 Grapefruit Bowl 8 Oz. 6-3/8" Dia. X 1-3/4"H - cs
| Manufacturer | World Tableware |
|---|---|
| Model Number | 1502-20155 |
| Manufacturer Part # | 1502-20155 |
| Material | Porcelain |
| Size | 6" |
| Geometric Shape | Round |
| Type | Grapefruit |
| Height | 1.75" |
| Width | 6.38" |
| Depth | 6.38" |
| Weight | 21 lbs |
| UPC | 10663114350446 |
About this item
Product Details
Product Details
World Tableware, 1502-20155, Grapefruit Bowl, 8 oz., 6-3/8" dia. x 1-3/4"H, round, porcelain, bright white, Empire™, World® Collection (36 each per case) (Packed By: Cs)