FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other commercial deep fryers.
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other SS611 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Worcester Industrial SS611 Fryer Oil Transporter
| Manufacturer | Worcester Industrial |
|---|---|
| Model Number | SS611 |
| Manufacturer Part # | SS611 |
| Height | 12.5" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 49.5" |
| Weight | 5.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Worcester Industrial SS611 Fryer Oil Transporter, Holds 60 Lbs, 48" Height Minimizes Lifting, Lays Down For Safe Draining And Prevents Oil Burns, Hooks On Container For Dumping
