FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Winholt utility/bussing carts.
- Authorized Winholt dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Winholt ST-OPP-4842H36-MLC utility/bussing carts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Winholt ST-OPP-4842H36-MLC Fork-Liftable Steel Caged Picking Table 48"W X 42"L X 39"H
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | ST-OPP-4842H36-MLC |
| Manufacturer Part # | ST-OPP-4842H36-MLC |
| Type | Utility |
| Color | Gray |
| Handle | No Handle |
| Height | 39" |
| Width | 42" |
| Depth | 48" |
| Weight | 200 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, ST-OPP-4842H36-MLC, Fork-Liftable Steel Caged Picking Table, 48"W x 42"L x 39"H, total load capacity, 1000 lb. load capacity per deck, diamond steel top, forklift pockets available from both sides, caged on three sides, powder coated gray, 5" polyurethane casters (2) swivel & (2) rigid
