FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Winholt customization and modifications.
- Authorized Winholt dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Winholt SSWF-18-48144 customization and modifications
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Winholt SSWF-18-48144 Wall Panel 144"W X .05"D X 48"H 18 Gauge
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | SSWF-18-48144 |
| Manufacturer Part # | SSWF-18-48144 |
| Height | 48" |
| Width | 144" |
| Depth | 0.05" |
| Weight | 97 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, SSWF-18-48144, Wall Panel, 144"W x .05"D x 48"H, 18 gauge, stainless steel, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.