  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Winholt stainless steel top work tables 54-62 inch.
Winholt DTR-3060H32-ADJ-9 Work Table With Adjustable Height 60"W X 30"D X 32"-41"H
Winholt  |  MFG #: DTR-3060H32-ADJ-9  |  Item #: 1980596
Item: #1980596
Technical details
Manufacturer Winholt Equipment
Model Number DTR-3060H32-ADJ-9
Manufacturer Part # DTR-3060H32-ADJ-9
Top Stainless Series Unspecified
Depth (front - back) 30" Deep (front - Back)
Top Gauge 16 Gauge Top
Width (side - side) 60" Wide (side - Side)
Height 41"
Width 60"
Depth 30"
Weight 140 lbs
NSF Yes
About this item
Product Details
Winholt Equipment, DTR-3060H32-ADJ-9, Work Table, with adjustable height, 60"W x 30"D x 32"-41"H, 1300 lbs. capacity, (1) hydraulic lift system with foldable crank handle, stainless steel top, stainless steel cross rails, NSF
Certifications
NSF Listed logo
NSF Listed
Certifications
Customer reviews
N/A
Winholt Equipment