FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Winholt stainless steel top work tables 54-62 inch.
- Authorized Winholt dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Winholt DTR-3060H32-ADJ-9 stainless steel top work tables 54-62 inch
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Winholt DTR-3060H32-ADJ-9 Work Table With Adjustable Height 60"W X 30"D X 32"-41"H
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | DTR-3060H32-ADJ-9 |
| Manufacturer Part # | DTR-3060H32-ADJ-9 |
| Top Stainless Series | Unspecified |
| Depth (front - back) | 30" Deep (front - Back) |
| Top Gauge | 16 Gauge Top |
| Width (side - side) | 60" Wide (side - Side) |
| Height | 41" |
| Width | 60" |
| Depth | 30" |
| Weight | 140 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, DTR-3060H32-ADJ-9, Work Table, with adjustable height, 60"W x 30"D x 32"-41"H, 1300 lbs. capacity, (1) hydraulic lift system with foldable crank handle, stainless steel top, stainless steel cross rails, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.