FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Winholt reach-in refrigerator racks.
- Authorized Winholt dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Winholt AL-1807-IR-KD reach-in refrigerator racks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Winholt AL-1807-IR-KD Fridge Insert Rack Half Size 20.4"W X 24"L X 23"H
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | AL-1807-IR-KD |
| Manufacturer Part # | AL-1807-IR-KD |
| Construction | Aluminum |
| Ships | Knocked Down |
| Pan Size | 18" X 26" |
| Height | 23" |
| Height | 23" |
| Width | 24" |
| Depth | 20.4" |
| Weight | 15 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, AL-1807-IR-KD, Fridge Insert Rack, half size, 20.4"W x 24"L x 23"H, holds (7) 18" x 26" sheet pans, knock-down design, 3" runner spacing, aluminum construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
