FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Winholt lug racks.
- Authorized Winholt dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Winholt AL-1104-2S-ST lug racks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Winholt AL-1104-2S-ST Slanted Rack 15"W X 34.5"L X 55"H Holds Lugs & Boxes At A Maximum Size Of 12"W X 15"L X 13.2"H
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | AL-1104-2S-ST |
| Manufacturer Part # | AL-1104-2S-ST |
| Overall Height | 37" - 65" |
| Construction | Aluminum |
| Height | 55" |
| Width | 34.5" |
| Depth | 15" |
| Weight | 36 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, AL-1104-2S-ST, Slanted Rack, 15"W x 34.5"L x 55"H, holds lugs & boxes at a maximum size of 12"W x 15"L x 13.2"H, (8) shelves, aluminum, (4) swivel polyurethane casters (2) with brakes
