RestaurantSupply.com is your trusted source for Curtis cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Curtis dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Curtis WC123 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Curtis Wilbur Curtis WC123 15/16 Inch Rocker Switch Red Light Black Body On Off
| Manufacturer | Wilbur Curtis - See Curtis |
|---|---|
| Model Number | WC123 |
| Manufacturer Part # | WC123 |
| Height | 1" |
| Width | 1.15" |
| Depth | 1.4" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wilbur Curtis - See Curtis WC123 [ Rocker ] [ Color Red Light Red Rocker Black Body ], [ Fits Hole 15/16 X 1-1/8 ] [ On/off ], [ Spst ] [ Terminals 4 (1/4 Tabs) ] [ Volt/amp, 15a 16a/250v 110v Lamp ]
