Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW WS-64969 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Wells WS-64969 Thermostat Sj 3/16 X 11 5/8 36
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | WS-64969 |
| Manufacturer Part # | WS-64969 |
| Height | 2" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 12.38" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells WS-64969 Thermostat [ Type- Sj ] [ Temp 100-450 F ] 30amp, [ Bulb 3/16" X 11-5/8" ] [ Cap 36" ] Mount 1, [gen Use Dial # 22-1004 Off-450-100 ], Knob For Apw Griddle Grey Pointer # 22-1491, Apw Wyott Griddle Model Eg- 24 36 Eg2436 Eg2448, Eg-xx Eg-xxh, Wells Dial # 22-1181 Grey & Silver T Stat, Knob "wells" [ 2-3/8" Dia ] [ Off-450-200] [mount .187" ], [flat Down ], Wells Grill G13 G15 G19 G23 G24 G60 G136, G156 G196 G236 G246 G606 Jg236 Jg606.
