FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg steam tables and food wells.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg MOD100TD120 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star Wells MOD100TD120 19 Inch Warmer Food Electric with Drain Stainless Steel
| Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | MOD100TD120 |
| Manufacturer Part # | MOD100TD120 |
| Height | 13" |
| Width | 19" |
| Depth | 26" |
| Weight | 23.99 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells MOD100TD120 Material Stainless Steel, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 1650, Includes Thermostat And Drain, Type Accepts 12" X 20" Full Size Or Fractional Size Pan, Requires 20 3/4" X 12 3/4" Table Opening Wet/dry, Outlet 1/2" Npt Drain, Nsf Certi
