RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 2E-Z21557 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield Wells 2E-Z21557 1.7 Inch Infinite Switch 120v 15 Amp Durable Control
| Fits with Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | 2E-Z21557 |
| Manufacturer Part # | 2E-Z21557 |
| Height | 2.3" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Wells 2E-Z21557 120v 15 Amp B Cam Horiz. 2 Screw Mount, Flat Up 1/4" X 7/8" Shaft .187" D-stem, 22-1/2 % At Low, Wells Dial Flat Up # 22-1073, Wells Warmer Model Ss206 Ss276, Waffle Modlel
