Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart VH00-497269-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart VH00-497269-1 Gas Control Solenoid Valve 3/8 Inch FPT Dual Coils
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | VH00-497269-1 |
| Manufacturer Part # | VH00-497269-1 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 3.88" |
| Weight | 0.84 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart VH00-497269-1 Gas Control Solenoid Valve 24v Nat 3/8" Fpt 2 Coils, 3.5" Wc Nat White / Rogers, For Lp Order Vul497269-2, Vulcan Oven Gco4 (c D S) Vc4gc Vc4gd Vc4gs, Vc6gc Vc6gd Vc6gs
