Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 920313 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 920313 3 Inch Pilot Burner with Tube Size 1/4 Inch Gas
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 920313 |
| Manufacturer Part # | 920313 |
| Height | 1.75" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 920313 ***no Orifice Included***, Nat/lp Pilot Factory # J997fta-1c Tube Size 1/4", Flame Pattern No Orifice, Lp Orifice A1249 M-207 # 26-1676, Nat Orifice A1248 M-141b # 26-1675, Vulcan Hart Charbroiler Model Mg24cb Mgcb18 Mgcb24, Mgcb29 Mgcb34 Mgg24 Mgg36 Mgg48, Griddle Mgg
