Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 881984 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 881984 3/4 Inch Steam Shut Off Valve Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 881984 |
| Manufacturer Part # | 881984 |
| Height | 3.7" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 3.3" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 881984 [ Steam Shut Off Valve ] [ Size 3/4" Npt ], [ Width 2-3/8" ] [ Brand Hammond ], Steam 150 Psi Water 200 Psi, For Hammond Knob Only Order # 22-1439, For Sterling Knob Use # 22-1288
