Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 710423 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 710423 20-3/4 Inch Cast Iron Grate Reversible 4 Cross Bars 7 Ribs
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 710423 |
| Manufacturer Part # | 710423 |
| Height | 1.75" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 12.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 710423 Cast Iron Top Grate [ 20-3/4" X 5-5/8" ], [ Material Ci ] [ 4 Cross Bars 7 Ribs Reversible, Rise One Side 3/4" Leg Height 2" Straight Ribs., Wolf Broiler Scb
