RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 421573-G4 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 421573-G4 3/16 Inch Diameter Rear Pilot Assembly 18-3/8 Inch Length Gas Ignition Component
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 421573-G4 |
| Manufacturer Part # | 421573-G4 |
| Height | 2" |
| Width | 0.19" |
| Depth | 18.38" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 421573-G4 Rear Pilot Assembly 3/16" Dia X 18-3/8" Overall Length X, 2-3/8" Up At Pilot Head., Vulcan Range Series 77 Sg77 (4 & 6 Burner)
