Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 418060-00002 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 418060-00002 2 Inch Diameter Red Thermostat Knob for Ovens
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 418060-00002 |
| Manufacturer Part # | 418060-00002 |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 418060-00002 Red Thermostat Knob [ 2" Dia ] [ Off-550-200], [mount .187"] [ Flat Up ], For Black Knob W/flat Down Use # 22-1270 ( May Require, Turning The Thermostat 180 Degrees., Vulcan Oven E36 E60 E24l E36l E48l E60l Vr
