Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 411861-00004 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 411861-00004 19-1/2 Inch Oven Element 208V 2000W with Terminals
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 411861-00004 |
| Manufacturer Part # | 411861-00004 |
| Height | 1.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 21.63" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 411861-00004 Oven Element 208v 2000w 191/2" X 4-1/2", Terminals Stud 10-32 Hardware Provided, , Vulcan Oven Et8 Et10
