Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart Vulcan Hart 411496-000B4 0.9 Inch Lighted Rocker Switch Red White Spst
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 411496-000B4 |
| Manufacturer Part # | 411496-000B4 |
| Height | 2" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 411496-000B4 [ Lighted Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ], [ On/off ] [ Spst ] [ Terminals 3ea (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 15a/125v 10a/250v ] [ Color Red Light/white], Vulcan Fryer Ccf-f Ccf-fc Er Gr, Oven 148l 148lc 160l 160lc 24l 260l 260lc 260lcc, 36l 36lc 481l 481lc 48l 60l 60lc 60lcc Gh3/72, Gh3/72c Gh3/72s Gh30 Gh30c Gh45 Gh45/72 Gh56 Gh56s, Gh6 Gh60 Gh60/45 Gh60/72 Gh6045c Gh60t Gh60t/45, Gh60t/72 Gh6c Gh6s Gh6t45c Gh72 Gh72/45 Ghm3/72, Ghm30 Ghm30c Ghm6 Mg12
