Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 21086-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 21086-1 .25 Inch Pilot Orifice Gas .018 Inch Length
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 21086-1 |
| Manufacturer Part # | 21086-1 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 21086-1 Nat Pilot Orifice .018" X 1/4", .372" Dia X .530" Long, ***sometimes Used In Lp Applications***, Cecilware Fryer Lp Orifice For Model Gf10, Frymaster Fryer, Garland Fryer, Henny Penny Fryer 600 Og- 301 302 303, Imperial Oven Icv Icvd (lp), Montague 3418 3618 Sb34 Sb36, Vulcan Fryer Gpc Gr, Oven 60l 60lc, Wolf Fryer Wtf-35 Wtf-42
