RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket heat lamps.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 20370-20 heat lamps
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 20370-20 Bulb Only 250v Clear Light for Steamer and Boiler
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 20370-20 |
| Manufacturer Part # | 20370-20 |
| Height | 0.4" |
| Width | 0.4" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 20370-20 Bulb Only 250v [b2a Push Turn ] [color Clear], Fits Red Signal Lite Assembly # 38-1013, For 125v Clear Bulb Only Use B1a # 38-1016, Groen Fpc Cfpc Nfpc, Hobart, Market Forge Steamer/boiler
