Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 115780-8 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 115780-8 2 Inch Blower Wheel 7 1/8 Inch Diameter Flat Back
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 115780-8 |
| Manufacturer Part # | 115780-8 |
| Height | 0.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 7.13" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 115780-8 [ 7-1/8"dia ] X [ 2"w] 1/2" Hole Flat Back, Ccw Rotation Puller Hub 2 Set Screws., Us Range Oven 836 Cuisine Performer Ii., Vulcan Oven 24l 36(l Lc) 48l 60(l Lc Lcc) 148(l Lc), 160(l Lc) 260(l Lc Lcc) 481(l Lc) G260c G260cc G36c, G48c G60c G60cc G60lc Mg12, Series 141 241 Sg77 Vg.
