RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 110780-1 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 110780-1 9 Inch Hot Top Inner Element 480v 1300w Electric
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 110780-1 |
| Manufacturer Part # | 110780-1 |
| Height | 3.75" |
| Width | 7.63" |
| Depth | 9" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 110780-1 Hot Top Inner Element [ 480v 1300w 3ph ], [ 9" X 8" X 3-1/2"h ] [terminals Stud/nut 10-32, Vulcan Range Vr Vs
