Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial broilers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 110600-G2 commercial broilers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 110600-G2 26 3/4 Inch Cast Iron Broiler Burner with Air Shutter
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 110600-G2 |
| Manufacturer Part # | 110600-G2 |
| Height | 1.01" |
| Width | 0.56" |
| Depth | 10.46" |
| Weight | 18.47 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 110600-G2 Cast Iron Broiler Burner W/air Shutter & Baffle Plate, [ 26 3/4" ] 17-3/4 Burn, Air Shutter - A1029 W-340 # 26-1514, Baffle Plate # 26-2012, Vulcan, Broiler M7806 M7809 Ghcb34s Ghmcb34 Series Hgb Vacb, Acb
