RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart commercial dishwashers.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-944568-0036A commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 00-944568-0036A 14 Inch Weldment with Durable Stainless Steel
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-944568-0036A |
| Manufacturer Part # | 00-944568-0036A |
| Height | 1.9" |
| Width | 14.3" |
| Depth | 23.2" |
| Weight | 1.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-944568-0036A Manifold Weldment (36 In )