RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 00-845572 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 00-845572 Pilot Nat/lp
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-845572 |
| Manufacturer Part # | 00-845572 |
| Height | 4.2" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 8.9" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-845572 Color Gray, Material Steel, Length 3", Width 1-1/16", Includes #80 Orifice Lp Gas And Mounting Hardware, Inlet 1/4", Instructions Included Y, Orifice Size #46 Natural Gas, Pitch Straight Flame
