Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-720017 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 00-720017 1/2 Inch Signal Light Red Type Hat Flat Bezel Black
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-720017 |
| Manufacturer Part # | 00-720017 |
| Height | 0.63" |
| Width | 0.63" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-720017 Signal Light, 125v 1/3w [ Fits Hole 1/2" ] [3/16" Tabs ] [color Red], [ Type Hat Flat ][ Bezel Black] [ Fastener Lock Tabs], Flat On Side, Hatco Food Warmers Grcw-1 Series Fdw Fs Fshc Fst Grhd, Nemco Hot Dog Grill, Roll-a-gril (connelly), Wolf Grill Series Eme Emtg Hi-boy/mtg/pro Regency, Stg-sap Tme Tmm., Hotplate Etsc., Oven Afs Caf Kafs Kcaf Kf Kfs Xfs.
